חתונת קיץ או חתונת חורף?

השלב הראשון בתכנון חתונה הוא לא הבחירה בין דג אמנון לדג סול. הוא גם לא ההחלטה אם להזמין את דודה מלכה שלא התקשרה בראש השנה לאחל שנה טובה. וזה אפילו לא שאלת מיליון הדולר: רב שמנסה להצחיק או רב שמנסה להרדים. השאלה הראשונה עליה תצטרכו להשיב היא מתי לקיים את האירוע הגדול? האם לערוך חתונת קיץ או חתונה בחורף? בשורות הקרובות ננסה לענות עבורכם על השאלה החשובה הזאת.

חתונת קיץ – יתרונות רבים מספור

יתרונותיה של חתונת קיץ ידועים לכל. בראש ובראשונה, אין לכם שום חשש שמא ייפתחו ארובות השמיים ויותירו אתכם נבוכים ורטובים. כך גם לא צריך תכנית גיבוי לחופה תחת כיפת השמיים, דבר שמסבך מעט את שלב התכנון. בכלל, מזג האוויר בחודשים החמים ידוע מראש – ובכן, חם – ולכן קל יותר להיערך לקראתו. יתרונות נוספים בארגון חתונה בעונה היבשה והחמה: אפשרות לקיים את האירוע בטבע, בחוף הים או במקומות פתוחים אחרים, העובדה שמחשיך מאוחר מאפשרת חופה רומנטית בזמן השקיעה, חלק מהאורחים שלכם לא לומדים /עובדים למחרת (בחודשי הקיץ רבים גם ככה בחופש), מה שמאפשר להם הנאה מושלמת מבלי להביט בשעון בדאגה. כמובן שבשל כל היתרונות הללו חתונה בקיץ נחשבת ליותר יקרה, כי בכל זאת זוהי התקופה שנחשבת ליותר מבוקשת מבחינת מרבית המתחתנים.

חתונת חורף – זול, רומנטי ומחמם את הלב

נהוג לחשוב שהיתרון היחיד של חתונת חורף טמון במחירים הנמוכים הכרוכים בעניין. ובכן, אין ספק שמדובר ביתרון משמעותי, שבא לידי ביטוי לא רק בסגירת אולם או גן האירועים, אלא גם במחירי הקייטרינג, האטרקציות והמפעילים השונים. אלא שבהחלט לא מדובר ביתרון היחיד של חתונה בעונה הקרה. הנה כמה מעלות נוספות לעניין:

  • לא כל הטובים תפוסים – בתאריכים נבחרים בקיץ, תגלו אפילו חצי שנה לפני האירוע שאיחרתם את הרכבת ואנשי מקצוע טובים, כמו גם אולמות/גנים, כבר נתפסו. בחורף גם חודשיים לפני תוכלו למצוא גן אירועים בשרון, במרכז, בדרום או בצפון שעדיין יהיו פנויים, או די.ג'יי מהמבוקשים ביותר בענף החתונות בישראל.
  • אירוע משולב – בחורף הישראלי יש יותר ימים יבשים מאשר גשומים וגם הטמפרטורה לרוב לא כל כך קרה. לאור זאת, ניתן להיערך לקראת אירוע המשלב חלקים תחת כיפת השמיים (קבלת פנים, חופה) עם תנורי פטרייה מחממים, לצד חלקים בתוך אולם השמחות. כה נוצר אירוע מגוון ומלבב.
  • אווירה רומנטית – השילוב של החשיכה המוקדמת, ניחוח הגשם והעובדה שלא צריכים לנגב את הזיעה מהמצח בעזרת מפית, יוצר תמהיל מושלם ורומנטי שמדיף ניחוחות של אהבה. זוהי אחלה תפאורה לחתונה מהאגדות!

ומה לגבי עונות המעבר?

אם חתונת קיץ או חורף נשמעות לכם "מסוכנות" מדי, לבטח התגנבה לראשכם המחשבה לעשות את זה אי שם באוקטובר-נובמבר (תחילת הסתיו) או רגע לפני/אחרי פסח (בחודשי האביב). אז זהו, שזוגות חכמים רבים חושבים גם כן את אותה המחשבה, מה שמוביל לביקוש גבוה, מחירים בהתאם, וגם כאן יש לא מעט סיכונים (בסתיו, למשל, עשוי לרדת גשם). בשורה התחתונה, מדובר ברעיון לא רע בכלל, אבל כזה הדורש היערכות מוקדמת ותקציב מעל הממוצע.

טיפים חשובים לחתונה מהסרטים!

בשורה התחתונה, לכל עונה בשנה יש יתרונות וחסרונות משלה ועליכם להחליט בהתאם להעדפות והרצונות הספציפיים שלכם. תהיה הבחירה אשר תהיה, חשוב כי תקפידו על כמה דברים כדי להעביר אירוע מוצלח ומהנה, לכם ולאורחים שלכם גם יחד:

  • הסעות – בממוצע, כ-10-15 אחוזים מהאורחים שלכם אינם בעלי רכב משלהם. חשוב לדאוג להם בדרך כזו או אחרת (כמו ארגון הסעה מסודרת) כדי שלא ירגישו מקופחים! הדבר חשוב במיוחד כאשר מדובר על חתונת חורף, בה רבים מעדיפים לא לנהוג בימים גשומים במיוחד.
  • מידע באינטרנט – הרשת גדושה במידע על כל נושא החתונות. חלקו מועיל, אמין וטוב, ומגיע מאנשי התעשייה ואף מהזוגות הנשואים עצמם. היעזרו במידע הזה ונתבו אותו לטובת הצרכים שלכם.
  • מיקוח – אל תהססו לעמוד על המקח ולנהל משא ומתן על הצעות המחיר שבעלי האולמות והספקים מציעים לכם. זו זכותכם המלאה!

שיהיה בהצלחה!